FETÖ’de iç hesaplaşma! Teröristbaşının yeğeninin itirafları büyük kavgayı başlattı

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Pensilvanya’daki malikaneden kaçırıldığı ve 15 Temmuz alçak darbe girişimine ilişkin iddialarıyla gündem olan Fetullah Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen’in açıklamaları ortalığı karıştırdı. Ebuseleme Gülen‘in açıklamalarının ardından FETÖ mensubu isimlerin arasında büyük kavga ateşlendi. Firari FETÖ mensubu Önder Aytaç ile Gülen’in özel doktoru Kudret Ünal, Emre Uslu ve Ekrem Dumanlı gibi isimler birbirine girdi.

FETÖ’CÜLERDEN PEŞ PEŞE PAYLAŞIMLAR

Ebuseleme Gülen’in itirafları sonrası sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Eski Polis Akademisi Öğretim Üyesi Önder Aytaç, Gülen’in özel doktoru Kudret Ünal‘ın ‘Susan kurtulur’ paylaşımına “Söz gümüşse sükut altındır. Sözü altın olanın sükutu intihardır.” şeklinde cevap verdi.

Diğer paylaşımında ise “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır hadisini nereye koyacaksınız?” diyen Aytaç, paylaşımın devamında ise bir şarkının sözlerini değiştirerek Ünal’ın “susma” uyarısına göndermede bulundu.

FETÖ mensubu Aytaç, diğer FETÖ’cülere de benzer göndermeler yaptı. Aytaç, FETÖ’ye ait eski Zaman gazetesinin Genel Müdürü Ekrem Dumanlı‘ya “Şer ekibi medya başı Ekrem’e” diyerek başladığı paylaşımla “Ekrem Dumanlı utanmadan bazıları için ‘sosyal medyadaki şer ekibi’ demiştir. İtikadımca şer ekibinin başı Ekrem’dir. Emre Uslu da sözde hep tarafsız biri midir?” dedi. 

USLU’YU HEDEF ALDI ENGELLENDİ

Aytaç, diğer bir FETÖ’cü isim Emre Uslu’yu da paylaşımlarında hedef noktasına oturttu. Aytaç, FETÖ’nün üst karar mekanizması “Âli Heyet” üyesi Barbaros Kocaoğlu‘nun “Ebuseleme Gülen’in iddialarının gerçek olmadığı” ifadelerini paylaşmasının ardından Uslu’yu “yalancılıkla” suçladı. Aytaç “Siyasilerle ilgili kirli oyunlar yaptırtan ve buna sponsor olan MÖZ (Mustafa Özcan), sosyal medyada sözde hizmeti destekleyen kirli organize yapılar için de nasıl destekler veriyordur?” ifadelerini kullandı.

 
Yaşananlar üzerine FETÖ’cü Emre Uslu‘nun Önder Aytaç‘ı engellediği belirlendi. Önder Aytaç, Uslu’nun kendisini engellemesinin ardından “Hoşgörü uzmanı, cemaat konularının bilirkişisi, hizmet üst tepe yönetiminden anında açıklamalar alan, 27 yıllık dostum, sosyal medyada bir çete ile birlikte hareket eden Emre Uslu beni bloklamış.” dedi. 

KAVGAYI DURDURMA ÇABASI

Ebuseleme Gülen’in çıkışının ardından başlayan karşılıklı suçlamalar sonrası FETÖ’nün üst karar mekanizması “Âli Heyet” üyelerinden Barbaros Kocakurt, kamera karşısına geçerek iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. İddiaların doğru olmadığını öne süren Kocakurt, Fetullah Gülen’in yeğeniyle evli ve örgütün etkili isimlerinden olan Ahmet Kurucan, yeğeni Kemal Gülen ve Barbaros Kocaoğlu gibi isimler örgüt içindeki iç kavgayı durdurabilmek için açıklamalarda bulundu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir