Yeniden Refah’tan CHP’ye miting çağrısı. ‘Siz yapın biz de katılalım’

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Çiğdem Gegegoğlu ve Gençlik Kolları Genel Saymanı’ndan oluşan CHP heyeti, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde bayramlaşmaya gelen siyasi parti heyetlerini ağırladı.

YRP Sosyal İşler Başkanı Selçuk Geyveli, YRP Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Erdoğan Yeşilsancak, YRP Gençlik Kolları Başkan Danışmanı Emre Yıldırım ve YRP Teşkilat Komisyon Üyesi Nilgün Ekinci’nin oluşturduğu heyet de CHP’yi ziyaret etti.

Ziyarette yapılan konuşmalarda Filistin meselesi dikkat çekti.

YRP’li Geyveli, CHP’nin Filistin konusunda miting yapmasına ilişkin taleplerini dile getirdi.

“UMARIZ BU KATLİAM SONA ERER”

Filistin konusunda değerlendirmelerde bulunan Deniz Yücel şöyle konuştu:

– Genel Başkanımız Filistin’in tanınması konusunda 119 ülke başbakanına bir mektup yazdı. İspanya Filistin’i tanıdı bağımsız bir devlet olarak. Filistin konusundaki tavrımız ve duruşumuz sizden farksız değil.

– Bu insanlığın bir ayıbı. Orta Doğu’nun göbeğinde, dünyanın göbeğinde böyle bir katliama karşı devletlerin bu kadar medeniyetin bu kadar aciz kalması insanlığın bir ayıbı. İktidar partisi de yani tabii ki bir tavır ortaya koyuyor, ‘kınıyor, lanetliyor’ ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin daha fazlasını yapabilmesi lazım.

– İnisiyatif, sorumluluk alması lazım. Ve bu katliamın sonlandırılması konusunda gerçek, somut bir tavır ortaya koyması lazım. Geçmişte bunun örnekleri var. Türkiye bölgenin en güçlü devleti.

– Bunu yapabilecek güçte bir devlet ama ne yazık ki bir aktör olarak değil, bir izleyici olarak ya da sadece şikayet eden, itiraz eden, kınayan, lanetleyen bir devlet konumuna düşmüş durumdayız…

– Bizim de aynı şekilde hassasiyetimiz var. Umarız en kısa sürede bölge normalleşir ve bu katliam sona erer.

MİTİNG TEKLİFİ

Daha sonra konuşan Yeniden Refah Sosyal İşler Başkanı Selçuk Geyveli’den miting çıkışı geldi. Filistin konusunda bir miting yapılmasını teklif eden Geyveli, dünyaya bu zulme sessiz kalmadığımızı gösterelim ifadesini kullandı.

CHP heyeti, YRP heyetinin ardından sırasıyla Bağımsız Türkiye Partisi, Zafer Partisi ve Milli Yol Partisi heyetleriyle de de bayramlaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir